trešdiena, 2016. gada 20. janvāris

Kā saglabāt, turpināt labās apņemšanās?

Jauns gads, jaunas apņemšanās, jauni solījumi sev un citiem. Jauna dzīve. Ko darīt un ko ievērot lai jaunā gada solījumi un apņemšanās tiešām kļūtu par jaunas un labākas  dzīves sākumu.

Izrādās viss ir vienkārši! Lai jaunās apņemšanās sniegtu cerēto rezultātu ir nepieciešams ievērot pavisam vienkāršus 4 principus:

 1. Magnēta princips. 

Ir zināms, ka lai nokļūtu ziemeļos, ir jāseko magnēta bultai, kas uz rāda pareizo virzienu. Tāpat ir ar mērķiem- lai tos īstenotu, tiem ir jābūt magnetizētiem- tādiem, kas pievelk un liek pat neapzinātā līmenī tiem sekot. Lai mērķis tāds kļūtu, ir daži nosacījumi:
a. Precīzi laikā un telpā formulēts pozitīvs vēlamais rezultāts;
b. Mērķis atrodas mērķa īstenotāja kontroles zonā;
c. Mērķa īstenošana atstāj pozitīvi vai vismaz neitrālu ietekmi uz citām mērķa īstenotājam būtiski svarīgām dzīves jomām.

2. Ziloņa apēšanas princips. 

Nereti cilvēks nobīstas no ziloņa- t.i. mērķa lieluma un nespēj apjaust, kā lai ar ko tik lielu tiek galā. Attiecībā uz ziloni, ir zināms, ka to var  sadalīt kotletēs, tāpat arī ar mērķi- to var sadalīt mazos solīšos.  Tālāk jau viss vienkārši- viens solis pēc otra.

3. Varoņa ceļa princips. 

Šo principu ir vērts atcerēties, kad nākas sastapties ar šķērsli un rodas vēlme visu iecerēto pamest. Tad ir vislabākais laiks pasakām! Ja atceramies bērnības varoņu piedzīvojumus, tad tiem ar iecerētā mērķa sasniegšanu arī ne vienmēr viss noritēja gludi. Tur bija gan tikšanās ar negaidītiem un briesmīgiem šķēršļiem, gan arī tikšanās ar atbalstītājiem un iedvesmotājiem.

4. Mīlestības princips. 

Šis ir viens no būtiskākajiem principiem, kas rada papildus motivāciju nākamo mērķu izvirzīšanai un īstenošanai. Sevi samīļot- izrādīt sev atzinību var gan par mērķa starpposmus sasniegšanu, gan pārvarot kādus īpašus izaicinājumus ceļā uz gala rezultātu, gan sasniedzot mērķi pilnībā. Galu galā mīlestības nekad nevar būt par daudz!

Lai daudz mīlestības jaunajā gadā! Gan pret sevi, gan pret saviem tuvajiem, gan pret saviem mērķiem un izaicinājumiem!

Lai top!

Raksts pirmo reizi publicēts laikrastā "Kurzemes Vārds", 04.01.2016.

p.s. Aicinu uz vebināru 02.02.2016. tos, kuri vēlas turpināt īstenot Jaunā Gada apņemšanās. Vairāk skatīt šeit>> 

Tiem, kuri ļoti vēlas uzzināt, par ko bija šajā vebinārā, bet nebija laika to apmeklēt, ir laba ziņa: 
IR IESPĒJAMS IEGĀDĀTIES PIEEJU NOTIKUŠĀ VEBINĀRA IERAKSTAM! 
Dodiet tik ziņu un viss notiks tieši tā, kā vēlaties! Mani kontakti šeit>>

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru