otrdiena, 2013. gada 10. septembris

Talants

Vai esat piedzīvojuši sajūtu, ka vispirms ir sekas...un tikai tad atnāk iemesls? Ar mani nupat tā notika. Darba nedēļas izskaņā saņēmu kādu e-pastu, pa diagonāli izlasīju saturu un pat neatvērusi pielikumu  ar atbildes prasošiem jautājumiem, ātri ieklikoju: "Steidzos, visu sagatavošu pirmdien." Es tiešām biju nevaļā, man prātā bija drīzumā notiekošais seminārs*. Kāds pavisam īpašs sievišķības un mistēriju pilns notikums- sieviešu šamanisma nometne. 

Pats notikums ir atsevišķa stāsta vērts. Bija skaisti, spēcīgi un vērtīgi. Kad atgriezos un piesēdos pie atbilžu rakstīšanas, sapratu, ka ne velti, biju šo darbiņu atlikusi. Jo īstās atbildes uz pielikumā paslēptajiem jautājumiem saņēmu tieši nupat notikušā pasākuma laikā. Pasmaidīju. Šī nebija pirmā reize, kad atbilde apsteidza jautājumu, kurš mani vēl tikai gaidīja. Bet atbilde** bija lūk, kāda.

Dzīvoja reiz Dievs Rods un radīja viņš visu dzīvo uz pasaules. Tai skaitā arī cilvēkus. Un katrai cilvēku dzimtai viņš dāvāja kādu īpašu talantu. Viņš piekodināja, ka attīstot šo talantu, dzimta varēs sevi nodrošināt. Tas nesīs gan prieku, gan gandarījumu, gan līdzekļus pilnvērtīgai dzīvei visiem dzimtā esošajiem. Tā cilvēki dzīvoja, dzīvoja .... un aizmirsa par Roda vēstījumu, pameta savus talantus novārtā un sāka nodarboties ar citām lietām..

Un tā cilvēki pazaudēja savas saites ar savu talantu. Un kļuva nelaimīgi.  Un strādāja mokās, bez gandarījuma. Un viņiem nepietika līdzekļu pilnvērtīgai dzīvei. Un ieslēdzās dzimtas iznīcināšanas programma. Bez prieka...bez gandarījuma sajūtas cilvēki neredzēja jēgu dzīvei. Un nelaimes piemeklēja šos cilvēkus un viņu dzimtu.

Šamaņu*** uzdevums esot  palīdzēt cilvēkiem atrast savu talantu- nodarbošanos, kuru Dievs Rods tiem paredzējis, veidu, kā īstenot Visuma likumus un darboties visas cilvēces labā.Un šajā teikumā slēpjas mana izpratne talanta jēdzienam: tā ir kāda īpaša dāvana, ar kuru cilvēks ir apveltīts, kuru izmantojot tas ne tikai nodrošina sev iztiku un rada prieku, bet arī īsteno Visuma likumus, darbojoties visas cilvēces labā.

Kāds ir tas uzdevums, kuru Visums (Dievs Rods, augstākais es...sauc kā gribi :)) ir paredzējis tieši Tev? 
Kāds ir Tavs talants?

*"Šamaņa pasaule: dzimtas spēks- auglības spēks - sievietes spēks." 
**Jautājums, kas bija apslēpts vēstules pielikumā bija: "Kā izprast jēdzienu talants un talantīgs?"
***Šeit man gribas piebilst...ka koučus mēdz dēvēt par vidējās pasaules šamaņiem :)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru