piektdiena, 2019. gada 2. augusts

Intervija mēneša garumā. Jūlijs, 2019

Šis ieraksts veidots ar pateicību Diānai Ņikitinai- meitenei, kura Facebook vidē ir radījusi telpu jaunajām mammām, kuras nodarbojas ar personīgo biznesu-  MAMMU VIRTUĀLĀ KOPSTRĀDES TELPA. Diāna uzaicināja visas grupas biedres piedalīties pieredzes un apņemšanās maratonā. Katru jūlija mēneša darba dienu tika publicēts viens jautājums un katra augstāk minētas lapas dalībniece varēja sniegt savu atbildi. Ilgi nedomājot, iesaistījos šajā aktivitātē. Man tas bija tāds kā apzinātības rituāls- ik dienu padomāt kaut ko par sevi un savu biznesu. Tā bija ļoti vērtīga pieredze. Paldies Diānai! Šai aktivitātei noslēdzoties, nolēmu apkopot visas savas atbildes kā vienu lielu interviju. Laipni aicināi iepazīt mani no mana biznesa puses!

PIRMĀ DIENA // 1 no 18// 

TAVA NODARBOŠANĀS

Tavs vārds, tavs biznesa jeb skatuves vārds.

Kas ir tava biznesa ideja/produkts/pakalpojums, un kāds ir ceļš, kā tu līdz tam nonāci?
Pievieno arī linkus, ja tev ir, ko parādīt.


NODARBOŠANĀS //Esmu mierīgu pārmaiņu veicinātāja. Tūdaliņ būs desmit gadu, ka pagrūžu, mudinu, palīdzu ieraudzīt un atklāt. Spēcīgākā manis pašas izaugsmes veicinātāja ir mana ģimene, jo īpaši man jaunākā meita. Klientu vidū gan privātā biznesa attīstītāji, gan darba ņēmēji, gan pāri attiecību līkločos, gan organizāciju vadības komandas, kā arī jaunieši un skolēni. Pēdējā laika mīļākais instruments -eneagramma www.enneagramcoaching.lv, ar pāriem, bet ne tikai, lieliski strādā Transformācijas spēle www.transformationgame.lv , ar jauniešiem, komandām un biznesa vidē visbiežāk strādāju ar koučinga metodēm, bet kaifiņam vadu meditācijas. Viss mans piedāvājumu klāsts meklējams www.intasanta.lv un gana daudz no tā arī FB lapās Eneagramma Latvijā Transformācijas spēle ar Intu Santu Meditācijas ar Intu Santu

OTRĀ DIENA // 2 NO 18 // 

IEDVESMA UN VĒRTĪBAS

Kas tevi ikdienā iedvesmo darīt savu lietu? 

Kādas vērtības tev ir svarīgas, darot savu lietu.

IEDVESMA // ...kad redzu, kā cilvēks mainās, iegūstot atklāsmi; kad redzu kādu, kurš ir paveicis ko agrāk neiedomājamu, pārkāpjot savas ierastās robežas; kad redzu patiesa lieluma piemērus. Bieži vien saskatu to savos klientos mūsu sadarbības laikā vai pēc tam. Bet tikpat bieži to atklāju arī citos cilvēkos...un tas mani iedvesmo attīstīties un pilnveidot sevi. 
VĒRTĪBAS // ekoloģiskums attiecībā pret apkārtni, apkārtējiem un attiecībā pret sevi.

TREŠĀ DIENA // 3 no 18 //
INTUĪCIJA
Pirms pārejam pie praktiskiem jautājumiem, man šodien radās sajūta, ka ir īstais brīdis vēl pajautāt šo, apcerot tēmu par iedvesmu un vērtībām.
Kā tu savā darbībā izmanto intuīciju, kādās zīmēs ieklausies, kā zini, kāds ir nākamais solis?

INTUTĪCIJA // Tas ir pavisam vienkārši, sekot impulsam. Un vērot, vai tas ir, vai nav. Nupat, vadot meditāciju, pie vārdiem "mums iekšā iedegas saule"...pārstāja līt. Tiesa, apzinātākos procesos (koučings, Transformācijas spēle, eneatipa intervija) klientiem gan jautāju, vai viņi gatavi uzklausīt to, ko esmu "noķērusi". Tā tik meditācijās pilnībā ļaujos.

CETURTĀ DIENA // 4 NO 18 //
PLĀNOŠANA
Kāda ir tava darba diena, kā tu plāno savu laiku?

PLĀNOŠANA // ;) Kopš 3.bērna piedzimšanas, laiks tiek saskaņots ar un ap viņu. Ja ar pirmajiem diviem tā bija problēma, tad tagad, esot freelance režīmā, to izbaudu. Vakar pat, dodoties uz biznesa pasākumu, meita parādīja "attā", bet, tad pēkšņi piemetināja: "Es gribu samīļoties!". Kādreiz devos prom, kad bērni jau gulēja un atgriezos tuvu gulēt ejamam laikam. 
Visādi citādi- ir lielie plāna konkrētI punkti (ko gribu tuvāko 3 gadu laikā), ir mazāki (ko gribu tuvākā pusgada laikā), ir vēl mazāki...un tad ir diena ar darbu sarakstu no rīta un attiecīgo izsvītrojumu dienas laikā. Un, protams, korekcijas. Tas viss palīdz saglabāt plūsmas virzienu pat tad, kad ir sajūta, ka nekas nenotiek.

PIEKTĀ DIENA // 5 no 18 // 
PRODUKTS VIZUĀLI UN SAJŪTĀS
Tavs produkts/pakalpojums vienā bildē (tava interpretācija par tēmu, var būt arī bilžu kolāža). Un kādas sajūtas tevi pārņem, domājot par savu produktu?

:) Viss būs labiSESTĀ DIENA // 6 no 18 // 
ATBALSTS
Kā ģimene un draugi tevi atbalsta tavā biznesā?
Kā tu gribētu, lai tevi atbalsta?

ATBALSTS // No rīta izlasīju jautājumu un aizvēru lapu. Neesmu pazīstama ar tādu zvēru. Manās profesionālās izvēles visiem apkārtējiem ir bijušas svešas. Bet, tad, apdomājot, sapratu, ka tomēr, nē. Visi neatbalsta gadījumi man ir mudinājuši kaut kādam izrāvienam manā profesionālajā un personiskajā izaugsmē. Tas ir bijis iemesls ielūkoties sevī un saprast, kur tad esmu pati es, kur tas, ko citi gaida no manis. ...un turpināt virzīties, kur esmu nodomājusi. Un...tad...laiku pa laikam notiek kāds magic- saņemu dāvanā kleitu, datoru, SPA vai fizisku līdzās būšanu kādā svarīgā pasākumā. Un es sajūtos, kā 7.debesīs. Jo, tas taču ir atbalsts MAN. Ne tam, ko daru vai nedaru, esmu vai neesmu. Bet man- personiski, neatkarīgi no tā, ko esmu izvēlējusies darīt vai nedarīt. Un tas ir galvenais.

SEPTĪTĀ DIENA // 7 NO 18 // 
IEDVESMA II
Lietainā dienā manis teju nav, varbūt tev līdzīgi. Tādās dienās gribās grāmatu, tēju, izskrollēt internetu līdz galam. Tāpēc jautājums.
Kur smelies iedvesmu darbam – grāmatas, podkasti, bilžu krātuves, online resursi? Vari rakstīt linkus, konkrētus personāžus, iedvesmas vietas, jebko, kas tev palīdz atraisīt domu un atrast risinājumus.

IEDVESMA // Visuniversālākais likums ir to negaidīt, bet darīt. Absolūti piekrītu Anita Gaile Ne velti esam no vienas sfēras ;). Ļoti bieži sāku darīt, pat nezinot, ar ko tas viss beigsies. Jā, man ir plāni un mērķi, bet detaļas es cenšos (o, te vēl ir ko mācīties!) atstāt plūsmai. Un tur strādā tā- intuīcijas lieta. Šo es riktīgi "kačāju" vadot meditācijas. Vienkārši mirstu no laimes mirkļos, kad, vadot sesiju vai treniņu notiekošais sasinhronizējas, un notiek "Dieviņš". Tad sanāk, ka iedvesma man uznāk gan lietainā, gan saulainā, gan laimīgā, gan sasodīti neveiksmīgā dienā. Galvenais ir to negaidīt, bet ņemt un lietot, kad tā ir atnākusi. Būt gatavai. Būt procesā iekšā. Un uzreiz likt lietā. Tas ir ideālais gadījums. Protams, ir jau visādi. Arī ne tik veiksmīgi- galu galā tāpēc jau dzīvoju, lai mācītos un padarītu pasauli sev apkārt par labāku vietu

ASTOTĀ DIENA // 8 no 18 //
NAUDA
Šis ir ļoti vērtīgs temats, jo, ne tikai sievietes paprasa mazāk, bieži vien neprasa nemaz, bet, kā lai to biznesu iegriež, ja nav enerģijas apmaiņas. Jo nauda tā pati enerģija vien ir. Un, kā lai veido uzkrājumus, ja nav ienākumu? Tāpēc šodien tā:
Attiecības ar naudu. Kā tu plāno, kā tu prasi par savu darbu, kā aprēķini savu darba samaksu, vai uzskati, ka prasi adekvātu summu, ko tu gribētu darīt savādāk, kas tev palīdzējis/bremzējis veidojot cenu politiku?

NAUDA // Jē! Mana mīļākā tēma. Tēma, kas mani visvairāk audzinājusi. Un turpina to darīt. Lielai daļai savu palalpojumu cenu ļauju noteikt klientam pašam. Drošības (klientu drošības) pēc esmu noteikusi robežas ar piebildi, ka drīkst pārkāpt. Un tad piedzīvoju visu ko interesantu. Laiku pa laikam domāju, ka varētu tā, kā biznesā pieņemts- noteikt konkrētu ciparu par konkrētu pakalpojumu. Bet, nē. Tomēr pārāk daudz vērtīga gan man, gan klientam ir šajā pieejā. To, starp citu, noskatīju Findhoras ekokopienā, kur veselas divas nedēļas pavadīju, apgūstot Transformācijas spēles vadīšanas prasmes. Lai pilnībā varētu pāriet uz tur pieņemto apmaksas sistēmu, man būtu jāpārceļas uz turieni, tāpēc pagaidām vēl balansēju starp tā un šitā. Kas, zin, varbūt ar laiku pati izaugšu tiktāl, ka būšu absolūti stabila :). Šī tēma man atsauca vēl vienu domu- ne koučings, ne analītiskā psiholoģija (kuru šobrīd studēju) nedrīkst būt vienīgais ienākumu avots. Lai nebūtu kouča vai analītiķa labklājība atkarība no klienta. Tas arī ir par to pašu. Savā ziņā.

DEVĪTĀ DIENA // 9 no 18 //
PIENĀKUMI UN IZAICINĀJUMI
Kurus pienākumus savas darbības ietvaros tu dari labprāt un kurus ne? Kādi ir tavi lielākie ikdienas šķēršļi un izaicinājumi, darot savu lietu?

Man patīk Ivetas teiktais "Ideālā pasaulē es gribētu" ;)
Ideālā pasaule tepat vien ir. Daru, ko gribu, nu vismaz 80%. Un, jūtu, ka tie atlikušie 20% lēnām pievelkas un apgūstas, jo #esmainos .
PATĪK // Patīk dziļais darbs ar individuālajiem klientiem, džezojot (t.i.improvizējot) vadīt seminārus, iejusties eneagrammas tipu tēlos ...meklēt un atrast sakarības starp ārējām izpausmēm un neirobioloģiju. Laikam to sauc par sintēzi- likt visu ko kopā, atrast sakarības un pielietot to profesionālajā darbā. Piem.jau labu laiku semināru kafijas pauzēs konfekte ir tikai no rīta, pārējā dienas laikā piedāvāju bumbierus un banānus. 😁
NEPATĪK // Nu jau nav tik traki, bet sākotnēji šausmīgi nepatika pārdot sevi. Eksperimentējot esmu atradusi veidu, kurš ir komfortabls man. Nepatīk vadīt excel tabuliņā čekus un rēķinus. Bet, nu tas ir vien 2 dienas reizi trijos mēnešos. Visādi citādi ar grāmatvedības tēmām tieku galā, ja ko nesaprotu, zvans draugam vai VIDam un viss ok. Bet, nu tā excel tabuliņa ir reāls izaicinājums! Taisnību sakot, vienā no darba vietām, kurā pavadīju, kauns teikt, cik gadu, tā arī pagāja 80% laika: excelis un pārdošana. Tamdēļ jau mainīju nodarbošanos, lai darītu to, kas patīk.

DESMITĀ DIENA // 10 NO 18 //
LĪDZSVARS
Kā tev izdodas savienot savu nodarbošanos ar mazuļa/bērna/u audzināšanu? Tava līdzsvara formula starp es-bērni-darbs-mājas-partneris. Kādus pienākumus deleģē?

LĪDZSVARS // Re, kā reiz par līdzsvaru sanāk rakstīt "izlīdzsvarotā" laikā. Zināju, ka man šodien būs savas 30 minūtes mieriņa ceļā uz Prāta Vētras koncertu. 
ES // Līdz kāzām man dzīvē bija tikai divas prioritātes: mācības un es. Ģimene izjauca šo līdzsvaru. Mācījos meklēt atpakaļceļu. Nu, varētu teikt, ka ir atrasts. Lai, gan viegli negāja. Veselība smuki visu lika pa vietām. Arī tagad veseluma ceļā sekoju, lai būtu serotonīna pietiekoši (masāža 1x nedēļā, sauļošanās pusstunda un peldes, citkārt tā var būt skriešana vai vingrošana). Zinu, ka darbam vajag dopamīnu, bet bez serotonīna rezervēm tik un tā nevarēšu. Visiem bērniem ir bijušas aukles. Sākotnēji uz dažām stundām dienā, vēlāk jau kā ģimenes locekļi. Tas ir līdzējis visvairāk man. Mieriņš vannā, frizētavā vai randiņš ar draudzeni. Palīdz rituāli. Reizums pat smejos, kad skatos savu plānotāju, kur esmu sākusi rakstīt arī savus baudas avotus. Must have! 
BĒRNI // Katrs (pavisam to 3) ir ienesis kādu savu noti. Vecuma starpības dēļ nu jau varu rēķināties ar atbalstu. Šodien arī, bērni viens otru pieskata, bet vecāki uz koncertu. Visgrūtāk bija ar pirmo. Likās, ka esmu sevi totāli pazaudējusi. Pirms trešā bērna piedzimšanas ķēru sevi laimīgumā. Nu, jau, kad mazulim ir četri, varu teikt, ka laimīgums atgriežas. 
DARBS // Ar pirmo bērnu tā bija vieta, kur muku, lai meklētu sevi. Režīms bija dzelžains. Izturēju. Un, ja vēl ņem vērā, ka visu laiku esmu studējusi, tad...varu pasist sev uz pleca. Jā, izdarīju. Izturēju. Tagad strādāju režīmā, kad ir daudz vairāk baudas un mazāk pienākumu. Sajūta, ka esmu iepriekšējā rat-race to nopelnījusi. 
MĀJA // Ar gadiem esmu samierinājusies, ka kārtība mājās iespējama tikai tad, ja tur dzīvoju es viena pati. Cenšos par bardaku nestresot, tomēr ne vienmēr tā mierīgi varu to "atlaist". Ēst gatavot nekad nav paticis, par to bērnj prot paši visu izdarīt un vīrs atklājis pavāra talantu sevī :).Mājas darbi- galvenās lietas dara tas, kurš ir "rīcības spējīgs", reizums šeptējam kopā, reizēm neviens neko nedara, jo abi esam pārstrādājušies.
VĪRS // Esam kopā auguši, viens otru audzinājuši. Laiku pa laikam kaut kur vieni paši devušies un turpinām doties. Laiku pa laikam kur dodamies divatā. Bez bērniem. Reizums viens otru ar ko pārsteidzam. Reizums kļūdamies un dusmojamies. Turpinām mācīties un mainīties . Kā jau dzīvē. Dzīvojam.

VIENPADSMITĀ DIENA // 11 NO 18 //
KLIENTI
Kas ir tavs klients? Kā tevi atrod tavi klienti? Kāda ir tava klienta pasaules uztvere, mindset? Ar kādiem klientiem tu vislabprātāk gribētu sadarboties?

KUR ATRODU KLIENTUS // Labs jautājums. Savu freelance karjeru sāku absolūti tukšā vietā. Visu būvēju no nulles. Sāku ar tuvākiem paziņām. Gana daudz sākotnēji darīju barterī- par reklāmas pakalpojumiem. Iesaistījos un turpinu iesaistīties visos iespējamos projektos. Atsaucos un turpinu atsaukties publikāciju veidošanai. Sākums bija grūts. Tagad, kad savā pusē (esmu no Kurzemes laukiem) esmu izveidojusi savu zīmolu (😁), tad mani meklē, atrod un pat 2h brauc no Rīgas. Sanāca tā, ka es veidoju tirgu jaunajam produktam- personiskajai izaugsmei Kurzemē- un nu tas sāk atmaksāties. 
MANI KLIENTI //
1.Sievietes pārmaiņu priekšā un procesā (personiski un profesionāli izaicinājumi) bija mana pirmā auditorija un turpina būt;
2.Skolotāji, kurus interesē koučinga pieeja skolās bija tie, kuriem sāku vadīt koučinga pamatprasmju seminārus, tagad tos jau vadu augstskolā ;
3.Jaunieši par karjeras jautājumiem;
4.Pēc Transformācijas spēles fasilitatora prasmju apgūšanas sāku strādāt ar pāriem. Pirmās reizēs bija fantastiska sakritība, kad tiem, ar kuriem biju spēlējusi, dzima bērni 😁;
5. Atsevišķa grupa ir meditāciju dalībnieki- pārsvarā mammas, kuras vēlas mirkli sev. Bet ir arī ne-mammas, bet tik un tā cilvēki, kuri vēlas pabūt ar sevi, kuriem citādi tam neatliek laika.
7.Pēdējā laikā, līdz ar eneagrammas tēmas popularizāciju, ir parādījusies jauna auditorija- uzņēmēji/vadītāji, kuri vēlas saprast savus padotos/kolēģus/sadarbības partnerus un uzlabot sava darba efektivitāti. Šī auditorija priekš manis vēl tikai veidojas, bet ir ļoti interesanti vērot, kā tā pamazām aug. 
Visus manus klientus vienojošais ir vēlme pēc pārmaiņām. Tie, kuri līdz ar mani ir gatavi teikt #esmainos.
KLIENTU ATRAŠANĀ PALĪDZ //
1.Sarafānu radio 
2.Pasākumi gan maksas, gan bezmaksas (ļooooti ilga atdeve, bet par to bagātīga)
3.Sociālā aktivitāte (atdeve gan no jauniem, gan no esošiem klientiem)
4.Tiešā pārdošana (eju, zvanu, rakstu tomēr ir visefektīvākā no visiem)
5.Visas manas 5 mājas lapas ir vairāk kā informatīvs atbalsts klienta lēmuma pieņemšanai, nevis pārdošanas kanāls. Lai gan landing page komplektā ar FB event tīri labi darbojas. Šobrīd eksperimentēju ar SEO vienai no lapām, skatīšu, kas no tā iznāks, jo šai tēmai atgriezeniskā saite ir tikai pēc laika.

DIVPADSMITĀ DIENA // 12 NO 18 //
KLIENTU ATSAUKSMES
Kādas atsauksmes saņem no klientiem? Kā notiek saruna ar klientu, kā tiec galā ar kritiku, negatīvismu, ko dari ar pozitīvu atgriezenisko saiti? Kāds ir tavs ieteikums labai klientu apkalpošanai?

ATSAUKSMES // Parasti tās ir ļoti individuālas, personiskas. Visas manas 10 gadu freelance karjeras laikā ir bijušas 4 x, kad klients ir kaut ko nopublicējis sociālajos tīklos. Ierasti tās ir personiskas īsākas vai garākas vēstules pēc vairāk vai mazāk gara pakalpojuma saņemšanas laika. Tādi laimes čuksti. Reizums man jau no atmiņas izkritis, kas bijis, bet tad, pēkšņi atnāk tāds laimes čuksts.. un smaids līdz ausīm. Bieži neko nesaņemu, bet pēc pāris gadiem redzu, ka klienta sapnis come true. Pusgadu atpakaļ uzzināju par klienta sapņa īstenošanu- privātā apģērba zīmola palaišanu. Sapņa līmenī tas bija 10 gadus atpakaļ :). Visa šī dēļ mācos prasīt atsauksmes. Protams, ir arī sarafānu radio- kad atnācis kāds klients pēc rekomendācijas- tā jau arī ir atsauksme 
NEGATĪVAS ATSAUKSMES // Totāls manas profesionalitātes publisks izsmērējums notika politisko batāliju dēļ. Palīdzēju, manuprāt, vērtīgu ideju pilniem un darboties spējīgiem cilvēkiem kļūt par deputātiem. Un vienu reizi novadīju iedzīvotāju sapulci, pielietojot savas profesionālās prasmes. Sapulce bija OK, bet samazgas, kuras nāca pār manu galvu pēc sapulces sociālajos tīklos, bija pārsteigums. Šajā tēmā vēl joprojām saņemu "sveicienus" no tiem, kas uzskata mani par politisko oponentu. Ok. Visādi citādi, jā ir reizes, kad klienti atzīst, ka sadarbība neveidojas, bet tajās reizēs to izrunājam un vienojamies neturpināt. Vēl, ievēroju profesionālo higiēnu- strādāju ar šādiem un līdzīgiem jautājumiem gan koučinga, gan supervīziju, gan mentoringa, gan individuālās vai grupu terapijas formātā. Tas ir svarīgi. Jā, un vēl mēdzu rekomendēt kādu citu pieeju, kas manā skatījumā konkrētajam klientam varētu būt vērtīgāka vai arī noderīga paralēli darbam ar mani.
POZITĪVA ATGRIEZENISKĀ SAITE // Protams, izmantoju (starp citu arī negatīvās kampaņas ļoti labi var izmantot. Augstāk aprakstītās pieredzes rezultātā mana bloga apmeklējumu skaits pieauga teju vai 10x). Ja tā ir ROI formātā izmērāma saite, tad tas jo īpaši vērtīgi turpmākai sadarbībai ar uzņēmējiem. Ja vienkārši labi vārdi, izmantoju kā "degvielu". Ja publiski izteikti, vai pēc lūguma saņemti, tad dalos, lai citiem veidotu priekšstatu par ieguvumiem no sadarbības ar mani.
IETEIKUMS LABAI KLIENTU APKALPOŠANAI // Tikai un vienīgi godīgums. No visām pusēm. Šo man iemācīja koučinga mentore Leda Turai kādus 5 gadus atpakaļ un esmu sapratusi, ka nekā labāka par to nav.

TRĪSPADSMITĀ DIENA // 13 NO 18 //
PĒCGARŠA
Kas ir tavs pieprasītākais produkts? Ar ko vēlies palikt atmiņā, ar kādu pieredzi vēlies, lai tavs klienti dalās tālāk?

POPULĀRĀKAIS PRODUKTS // Šobrīd tā ir eneagrammas tēma. Cilvēki vēlas to iepazīt, uzzinat kā pielietot un vēlas noskaidrot savu eneatipu. Šogad sanācis īpaši daudz eneagrammas iepazīšanas semināru novadīt. Lai gan pati sev esmu definējusi, ka piedāvāju atbalstu pārmaiņām. Un tie tad arī ir mani mīļākie gadījumi.
PALIKT ATMIŅĀ // Lai cik arī kārdinoša nebūtu vēlme palikt klienta atmiņā ar "ah, pateicoties Intai es atklāju/iepazinu sevi; guvu izrāvienu; nopelnīju pirmo miljonu 😁"...tomēr tā nav manas jomas specifika. Tā pa īstam priecājos, kad klients paliek nopietns/kluss/ievelk dziļu elpu/pasmaida/iztaisno muguru/aizpeld ar skatienu tālumā un saka: "Skaidrs. Es zinu, kas man jādara. Un es to darīšu". Vēlos, lai klienta atmiņā paliek šis "lūzuma" moments, moments, kurā tiek pieņemts kāds būtisks dzīves lēmums pārmaiņām.
AR KO DALĀS TĀLĀK //  Faktiski laiku pa laikam pat organizēju šādu dalīšanos ar interviju palīdzību. Savā blogā intervēju cilvēkus, kuri, manuprāt, ir mainījušies. Ne vienmēr, bet gana bieži tie ir bijuši arī mani klienti. Tad, nu sanāk, ka šie cilvēki dalās ar savu pieredzi. Reizums viņi intervijā piemin sadarbību ar mani, reizums nē. Bet svarīgākais ir tas, ka viņi ar šiem stāstiem pārmaiņām iedvesmo arī citus. Sarafānu radio formātā tas strādā līdzīgi. Cilvēkam ir pozitīvs pārmaiņu rezultāts un viņš dalās šajā pieredzē. Pasaule mainās ;)

ČETRPADSMITĀ DIENA // 14 NO 18 //
ATZIŅAS
Kāda ir bijusi labākā mācība uzņēmumā, kādas kļūdas pieļautas nezināšanas pēc? Ieteikums, ko tu būtu gribējusi dzirdēt savu lietu sākot.

MĀCĪBA // Turpināt arī tad, ja liekas, ka nesanāks. Iet durvīs, kuras atvērtas. Plūst līdzi klientu pieprasījumiem- dažādi mani pakalpojumi ir radušies tieši klientu jautajumu dēļ.
KĻŪDAS DĒĻ NEZINĀŠANAS // Neizpētot tirgu "uzrauties" uz paziņu piedāvajumiem. Nezināšanās dēļ ir nācies krietni vien pārmaksāt, iegādājoties ko no paziņām. 
IETEIKUMI // Sāc ar eneagrammu :) Būtu varen ietaupījusi enerģiju uz "kreņkiem" personiskajās un profesionālajās attiecībās.

PIECPADSMITĀ DIENA // 15 no 18 //
KO MAINĪT
Kā tu gribi justies sava uzņēmuma ietvaros? Viena lieta (vai vairākas), ko tu mainītu savā uzņēmumā, ja to varētu izdarīt dienas laikā?

Jūtos gana labi savas nodarbošanās ietvaros. Ko es mainītu? Laiks stūrēt ārzemju virzienā. Tiesa, tas nav vienā dienā paveicams. Bet nozīmīgu soli var spert arī vienas dienas laikā.

SEŠPADSMITĀ DIENA // 16 NO 18//
KĀ BŪTU, JA BŪTU 
Iesoļojam apņemšanās pēdējā nedēļā. Šī tāda vairāk vēlmju domāšanas un 'kā būtu, ja būtu' nedēļa.
Ja tev nebūtu raižu par naudu vai kvalitātes nodrošināšanu, kādu profesionālo ceļu tu izvēlētos/produktu ražotu/pakalpojumu piedāvātu? Vai, kā darītu savu esošo lietu?

KO DARĪTU // Pirktu vecas reiz varenas lauku mājas, muižas, pilis un tās atjaunotu. Ko ar tām tālāk? Priecātos par smukumu :). Ierīkotu tur īpašas skolas, veco ļaužu pansionātus, bet visvairāk man patiktu, ja apkārt kādai no tām izveidotos ekokopiena. Pēc pieredzētā vienā Skotijas ekokopienā, esmu šai idejā iemīlējusies.

SEPTIŅPADSMITĀ DIENA // 17 no 18 //
SADARBĪBA
Kāds atbalsts vai sadarbība tev šobrīd būtu reāli un praktiski vajadzīga?
Piemēram, atbalsts ikdienas administratīvos darbos, atbalsts savas lietas popularizēšanai, atrast tirdzniecības vietas un noieta kanālus, atbalsts ar mārketingu, atbalsts konkrētā jautājumā, saruna ar ekspertu, tava reklāmas materiāla izplatīšana, utt.

Kādu, kas manā vietā varētu sagatavot tekstus krieviski. Sākot ar enneagramcoaching.lv mājas lapu, treniņa materiāliem un beidzot ar regulāriem rakstiem krieviski saprotošai auditorijai. Palīdzība profesionāla reklāmas video sagatavošanai vairākās valodās. Šoferi, lai varu braucot nodarboties ar ko vērtīgu. Kādu magic veidu kā izlasīt visas vajadzīgās analītiskās psiholoģijas grāmatas, lai varētu uzrakstīt sasodīti labu studiju nobeiguma darbu. ;)

ASTOŅPADSMITĀ DIENA // 18 no 18 //
MĒRĶI
Kāds/kādi ir tavi mērķi savā darbībā nākamajām 30 dienām? Ko gribētu izdarīt, sasniegt?

Augustā grafiks pamazām pildās, tur viss notiek. Jānosvin dēlam kāzas :) . Augustā jāsāk gatavoties septembra darbiem- jāsagatavo izdales materiāls pirmajam eneagrammas attiecību semināram un nākamajam eneaIZAUGSMES klubam. Jāieraksta reklāmas video. Jāsaliek karkass analītiskās psiholoģijas studiju fināla darbam, lai saprastu, kas tam nepieciešams. Jāztulko mājas lapas pamats krieviski. Jāsameklē kāds, kas varētu iztulkot bloga ierakstus un izlabot manus tulkojumus. Ak, jā, vēl tak arī angliskā video teksts jāsagatavo. Nez, cik var norunāt 30 minūtēs? Update. Šorīt skatos, kas man vēl papildināms izdales materiālā nākošās nedēļas semināram. Atveru grāmatu, bet tur- karkasa ideja manam studiju darbam. Redz, ko nozīmē - formulēt mērķi ;). Paldies, Diāna par jautājumiem!

1 komentārs:

  1. Labrīt kungs/kundze
    Piedāvājam aizdevumus privātām un komerciālām personām ar ļoti zemu gada procentu likmi 3%, atmaksas termiņu no 1 līdz 25 gadiem. Mēs izsniedzam aizdevumus no 5000 līdz 500 000 000. Tas tiek darīts, lai novērstu Bad Credit augošo vēsturi, kā arī lai nodrošinātu stabilu peļņu gan mūsu uzņēmumam, gan mūsu klientiem.

    Vai jūs zaudējat miegu naktī, uztraucoties par to, kā saņemt aizdevumu? Sazinieties ar Waheed Finance Firm Agency tagad pa e-pastu: info@waheedfinance.com vai WhatsApp: +91 636 671 0014

    AtbildētDzēst