pirmdiena, 2011. gada 21. novembris

Septiņi laimes elementiPasaulē visilglaicīgākais cilvēku dzīves pētījums (90 gadu garumā pētīti 814 cilvēku) , kurš veikts Hārvardas universitātes pieaugušo izpētes programmas paspārnē, ir atklājis 7 laimes elementus.

Vai ir kāds specifisks mīlestības, veselības un darba kokteilis, kas ļauj justies vairāk vai mazāk laimīgam?

Pētījuma autori atzīst, ka līdz pat savām mūža beigām Tu būsi LAIMĪGS un VESELS, ja par sevi varēsi teikt, ka esi:

1.....nesmēķētājs vai tas, kurš smēķēšanu atmetis agri.
2.....tas, kuram ir veselīgs svars.
3......tas, kurš ir dzīvojis stabilā laulībā.
4......tas, kurš ir nodarbojies ar fiziskām aktivitātēm.
5......tas, kam ir augstāka izglītība.
6......tas, kurš nav atkarīgs no alkohola.
7......tas, kura dzīves stilu var nodevēt par "pielāgojies" un "kopē".

Bet papildus visiem šiem elementiem pētījuma autori iesaka: veido sociālo tīklu sev apkārt! Draudzējies, mīli, ļauj mīlēt sevi un, sasniedzot sirmu vecumu, Tu būsi viens no laimīgākajiem pasaules cilvēkiem. To pierādā laimīgo un veselo cilvēku paziņu loks- tas ir vairāk vai mazāk plašs, kamēr nelaimīgo un slimo paziņu klāstā to ir maz, vai pavisam nemaz.

DRAUDZĒSIMIES?

Ieskaties sīkāk:

p.s. Pētījuma autori atzīst, ka ikviens var sevi mainīt. Ne vien jaunībā, bet arī vēlākos gados. Paskati sarakstu...ko esi gatavs mainīt Tu, lai  varētu teikt: ES ESMU LAIMĪGS!

p.p.s Pētījuma autoruprāt vissvarīgākā šī pētījuma atziņa: "Happiness equals Love" man lika aizdomāties...varbūt visas šīs te 7 atkarības (smēķēšana, pārmērīga ēšana, palaišanās slinkumā, alkoholisms vai citas atkarības, nevēlēšanās apgūt ko jaunu, šķendēšanās par dzīvi un vienpatība) rodas tad, kad NAV mīlestības?


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru