piektdiena, 2011. gada 1. jūlijs

Koučings skype. Kas? Kā? Kāpēc?
Kāpēc koučings tiek piedāvāts skype? Koučings ir moderna lieta un tai piedienas moderni izplatīšanas kanāli. Lai cik tas smalki neizklausītos, tomēr tā ir, jo dzīvē par vispatstāvīgāko lietu ir kļuvušas pārmaiņas. Dinamiskā dzīve ievieš savas korekcijas un tiem, kuri vēlas dzīvē paspēt vairāk, tērējot savus resursus mazāk, visnotaļ labs palīgs ir internets un tā piedāvātās iespējas. Viena no šādām iespējām ir skype. Koučings skype ļauj ekonomēt laiku- nav nepieciešams ieplānot laiku nokļūšanai vienā vai otrā vietā. Koučings skype ļauj ekonomēt arī naudu- tā, kā nav nepieciešams tērēt līdzekļus nokļūšanai kādā konkrētā vietā vai tikšanās telpu nomai, tad skype koučings var būt par pievilcīgāku cenu, kā klātienes koučinga sesijas.

Kas ir nepieciešams skype sesijai? Ja vien Tev ir interneta pieslēgums, lejupielādē skype programmu un izmanto to pilnīgi bez maksas, lai sarunātos ar Tev svarīgiem cilvēkiem un atkal- to darot bez maksas. Viss, kas Tev vajadzīgs sarunām, ir austiņas un mikrofons. Atsevišķiem datoru modeļiem mikrofons un skaļrunis ir jau iebūvēti, tomēr skype sesijai piemērotākas ir austiņas un mikrofons, jo nodrošina labāku dzirdamību. Tev telpā būtu jābūt vienatnē un, vēlams, ka telpā ir logs, pa kuru skatīties sesijas laikā. Tavs sesijas rezultāts būs labāks, ja skatīsies kaut kur tālumā, nevis datora ekrānā.


Kā sarunāt skype sesiju? Visupirms Tev ir jāsazinās ar mani: atsūtot e-pasta ziņu vai uzmeklējot mani skype. Es Tevi informēšu par savu ētikas kodeksu un sadarbības noteikumiem. Tad vienosimies par to, kurš laiks ir ērtākais skype sarunai, sapratīsim, kāds no maniem piedāvātajiem koučinga produktiem Tevi interesē un kā tiks veikta apmaksa.


Kādi ir apmaksas varianti?

Priekšapmaksa. Ja Tu pērc kādu konkrētu manu piedāvājumu un pirms pirmās koučinga sesijas veic priekšapmaksu ar interneta pārskaitījumu uz manu norādīto kontu saskaņā ar summu, par kuru būsim vienojušies un kuru būšu ierakstījusi rēķinā.
Pēcmaksa. Ja Tu tikai vēlies izbaudīt, kas ir koučings, kā tas ir- strādāt skype vai kā tas ir -strādāt ar mani. Respektīvi, Tu vēl īsti neesi pārliecināta, vai vēlies pirkt no manis koučinga pakalpojumu. Tad Tev ir iespēja izmantot t.s. demo koučinga sesiju, par to samaksu nosakot pašai sesijas beigās. Tu pati noteiksi, cik vērta Tev ir bijusi šī sesija. Par Tevis noteikto summu es izsūtīšu Tev rēķinu uz e-pastu un Tu veiksi pārskaitījumu internetbankā.
Miksētais apmaksas variants. Šādā gadījumā mēs izrunājam, kādi varētu būt abpusēji izdevīgi savstarpējie norēķini, izmantojot sadarbības principus.
Vienas skype sesijas cena*- klasiskā variantā tas ir 35eur-78eur /sesija. Pērkot kādu no manām vairāku sesiju programmām, cena par vienu sesiju sanāks mazāka, tomēr šajā gadījumā es vēlēšos saņemt priekšapmaksu nevis par vienu sesiju, bet gan par visu programmu vai daļu no tās.

Kā notiek skype sesijas? Mums ir skaidrs laiks, katram skaidra sava vieta. Es ieslēdzu datoru, atveru skype. Sameklēju Tevi čatā un uzrakstu „Sveiki! Varam sākt strādāt?”. Ja Tu man atbildi apstiprinoši, es uzlieku austiņas, piestiprinu mikrofonu, spiežu pogu „zvanīt” un sesija var notikt. Es Tev uzdodu jautājumus, Tu man atbildi. Nepieciešamības gadījumā es Tev varu likt izpildīt kādus uzdevumus: piem. aizvērt acis, vai mainīt savu stāvokli telpā. Es veicu sesijas pierakstu, kuru sesijas beigās noskenēju un nosūtu Tev. Mēs vienojamies par turpmāko sadarbību. Tu pildi tās apņemšanās, kuras izdarīji sesijas laikā, lai īstenotu savu sapni.

Kas notiek, ja skype nestrādā? Protams, ka ar visām tehniskām lietām, arī ar internetu, datoru vai skype var notikt kāds kreņķis un tas pēkšņi vairs nedarbojas. Ja tas būs noticis ar manu aparatūru, tad es Tev zvanīšu un vienosimies par to- vai sesija notiek, izmantojot telefonu, vai arī tiek pārcelta uz tuvāk paredzamo labu sakaru laiku. Savukārt, ja kreņķis notiek ar Tavu aparatūru, tad zvanīsi man Tu un atkal tāpat vienosimies par to, ko darīt konkrētajā brīdī.


Kas notiek, ja Tu nevari kādu iemeslu dēļ piedalīties iepriekš norunātajā skype sesijā? Kā jau iepriekš minēju, dzīve ir dinamiska un tieši tāpat kā no ierindas var iziet tehniskie līdzekļi, arī cilvēku plānos var rasties kaut kas no ierindas izejošs, kādēļ netiekam tur, kur gribējām tikt.Ja tu zini, ka netiksi un man par to paziņo, mēs vienojamies par sesijas pārcelšanu uz savstarpēji izdevīgāko laiku. Ja Tu esi veikusi priekšapmaksu un paziņo par sesijas atcelšanu mirklī, kad būtu jāsākas sesijai, es uzskatīšu šo sesiju par notikušu. Tāpēc lūgums par sesijas atcelšanu ziņot vismaz 6 h iepriekš vai tūlīt, kā rodas šaubas par iespēju piedalīties ieplānotajā koučsesijā. Atceries, Tev ir iespēja izmantot arī telefonu koučinga sesijai! Savukārt, ja Tu esi izvēlējusies demo koučinga sesiju, saprotamu iemeslu dēļ, es nevarēšu Tevi piespiest samaksāt līdzīgā gadījumā. Tas ir mans risks un uzticības kredīts, kuru dāvinu Tev. Tavā ziņā ir izmantot šo kredītu saprātīgi.


Ja Tev mani noteikumi šķiet skaidri un ir radusies interese par koučingu, izmantojot skype, droši raksti vai ziņo skype!

*Kopš 2013.gada septembra esmu nolēmusi atļaut saviem klientiem noteikt pašiem cenu par pakalpojumu, kuru viņi saņem. Tā patiesībā ir viena no klienta izaugsmi veicinošām aktivitātēm- apzināties, cik man ir vērta mana izaugsme attiecībā pret manām šī brīža iespējām. Es piedāvāju robežas un klienta atbildība ir izvēlēties savu izaugsmes veicināšanas cenu.Skati, kā ar mani vēl var sazināties šeit!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru